Düzce Ulus. Nak. Tercihini yine DAF’tan yana kullandı.

Faaliyetlerini Düzce merkezli olarak yürüten firma son alımları ile birlikte filosundaki araç sayısını 21 çekici ve 24 semi-treylere çıkarttı.

1995 yılından bu yana Uluslararası Nakliye sektöründe faaliyet gösteren Düzce Ulus. Nak ağırlıklı olarak Rusya, Kazakistan, Ukrayna taşımalarını yapıyor.

Düzce Ulus. Nak. Yön. Kur. Bşk. Sn İsmail Civelek teslimat töreni esnasında DAF’ı tercih etme nedenlerini şöyle açıkladı: “Tırsan ile temelleri kuruluşumuza dayanan köklü bir dostluğumuz var. Geçmişten bugüne gerek satış, gerekse satış sonrası ile ilişkilerimiz hep çok iyi olmuştur. DAF gerek sağlamlığı gerekse düşük yakıt sarfiyatı ise beklentilerimizi fazlası ile karşılıyor. Tercihimiz dün olduğu gibi yarın da DAF olacaktır.”

DAF 60 yılı aşkın süredir kamyon üretimini sürdürüyor. Kendi kabinini, kendi dingillerini üretiyor olmanın yanı sıra en çok kendi motorunu üretiyor olmaktan gurur duyuyor. Hatta bu konuda kendini bünyesinde bulunduğu Amerikan sanayi devi Paccar grubuna da ispatlamıştır. DAF motoru EPA 2010 sertifikasyonu sağlıyor ve Paccar’ın bünyesinde olan Amerika’nın en büyük kamyon markaları Kenworth ve Peterbilt’de de kullanılıyor. DAF’ın motor konusundaki tartışılmaz üstünlüğü tüm dünya’da takdir görüyor. 2007’den bu yana her yıl DAF en iyi otobüs motoru imalatçısı ödülüne layık görüldü.- İsmail CİVELEK